Bajkowe wesele pod namiotem

Wesela organizowane pod gołym niebem mają swój niepowtarzalny, wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju charakter oraz styl. Świeże powietrze, piękne widoki pleneru, zieleni i koloru kwiatów, łagodna muzyka w tle, słoneczny dzień oraz zachód słońca, a także urokliwa gwieździsta noc – to atmosfera, którą każdy chciałby przeżyć na swoim ślubie i weselu.

Jednak ta piękna wizja w naszym nieprzewidywalnym klimacie mogłaby niestety przekreślić nasze plany. Jest jednak na to sposób i w razie niesprzyjających warunków pogodowych, wesele w plenerze może odbyć się bez stresu i ciągłego spoglądania w niebo. Mowa tu o wynajmie namiotów lub hal plenerowych. Aczkolwiek, zanim zaczniecie planować wesele pod namiotem i wcielać w życie ten sposób, koniecznie zapoznajcie się z poniższym artykułem, który przybliży Wam jakie „niespodzianki” mogą Was z tym spotkać i co zrobić, aby ich uniknąć. Zapraszam do lektury.

Wesele pod namiotem – wybór idealnego miejsca

Hale namiotowe na wesele organizowane w plenerze przez firmę RAJT BIS

źródło: Rajt.pl

Wielu z Was pewnie zastanawia się jak powinno wyglądać odpowiednie miejsce na zorganizowanie wesela czy też ślubu plenerowego? Oprócz aspektu, że musi być to dostatecznie przestronne i na tyle duże miejsce, aby pomieściło oprócz gości weselnych także same namioty plenerowe lub hale namiotowe – w przypadku większego wesela, miejsca cateringowe, scenę, parkiet taneczny, miejsca siedzące, miejsce na atrakcje weselne o ile zakładamy, że będą oraz ołtarzyk – w przypadku ślubu plenerowego.


Już pewnie zdajecie sobie sprawę z tego, że wybór odpowiedniego miejsca na wesele w plenerze to kluczowa i bardzo ważna kwestia do której warto podejść z rozwagą. Zwróćcie uwagę na to że sam wynajem namiotów lub hal namiotowych to naprawdę połowa sukcesu.


Zobacz przykładowe hale namiotowe, które idealnie nadają się na wesele w plenerze:  http://www.rajt.pl/hale-namiotowe,7


Należy zadbać również w pierwszej kolejności o pełną infrastrukturę, aby takie wesele czy ślub mógł się w ogóle odbyć. Mowa tu chociażby o dostarczeniu prądu, toalet, czy też cateringu. Sam namiot można bowiem rozstawić praktycznie wszędzie, nawet w ogródku przy domu, lecz warto również zastanowić się, czego oczekujemy i jak chcemy, aby ten dzień wyglądał.

Hale namiotowe i namioty bankietowe w ogrodzie na imprezie plenerowejWarto wziąć również pod uwagę ofertę już gotowych lub w jakiejś części dostosowanych miejsc pod ten cel, czyli wydatnym ogrodem domu weselnego lub restauracji, czy też w olbrzymim ogrodem jakiegoś zamku lub pałacu, który odda niepowtarzalny charakter tej uroczystości oraz wspaniałe otoczenie do spacerów i zdjęć plenerowych, a także które mogą (opcjonalnie) udostępnić swoje wnętrza dla gości weselnych.

Przy wyborze miejsca powinno się zwrócić dużą uwagę na ukształtowanie terenu, a mianowicie o to, aby był w miarę płaski i stabilny oraz o to, aby był możliwy do niego dojazd dużymi samochodami.

Wielu marzy o ślubie, a następnie weselu na plaży, jak w amerykańskich i skrajnie romantycznych filmach. Ale czy to dobry pomysł? Czy wygląda i jest to tak funkcjonalne jak oglądamy na amerykańskich filmach? Co prawda rozstawiane hale namiotowe mają odpowiednie oraz stabilne konstrukcje, a także zabezpieczające ściany, parkiety i podłogi od wyboru do koloru, jednak piasek jest na tyle drobny i sypki, że chcąc czy też nie chcąc może dostawać się nie tyle do oczu i wszędzie gdzie to możliwe, ale także do podawanych posiłków oraz napojów.

A jak wiadomo w przypadku np. sztormu może to tym bardziej skomplikować i popsuć tę ważną uroczystość. Aby pomysł ten wypalił bez takich „niespodzianek” musielibyśmy być pewni, że tego dnia będzie utrzymywał się co najwyżej tylko lekki wiaterek i w żadnym wypadku nie zaskoczy nasz sztorm. Panna młoda stojąca na plaży

Organizując wesele na plaży trzeba także przemyśleć czy wypali pod stricte kierunkiem gości. Chodzi tu oto, że nie każdy lubi chodzić po piasku, tym bardziej w eleganckich butach czy też szpilkach – w przypadku gości.
Oczywiście da się tutaj zorganizować większą przestrzeń pod którą będzie podłoga i dojście do miejsca uroczystości, lecz trzeba wtedy liczyć się z większymi kosztami oraz wziąć pod uwagę to, że goście na takich uroczystościach lubią zafundować sobie chwilę wytchnienia i udać się na krótki spacer, który w przypadku wszędzie dostającego się piachu, w eleganckich ubraniach może nie być dobrym pomysłem.

Wybór plażowego wesela nie jest niemożliwy, aczkolwiek w tym przypadku – warty spokojnego i gruntownego przemyślenia oraz przeanalizowania, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Na wszystko zawsze znajdzie się jakieś wyjście ewakuacyjne. Polecamy w tym przypadku skorzystać z konsultacji i doradztwa doświadczonych firm zajmujących się organizacją wesel lub też konsultantów ślubnych. Ich praktyka i biegłość może okazać się dla nas zbawienna i bardzo pomocna.

Gdzie jeszcze może odbyć się nasze wesele? A może w stodole? I to nie żart! Ostatnio niesłychanie modne są te klimaty i wesela tego kalibru zyskały na popularności, aczkolwiek dalej stanowią dużą mniejszość. Trzeba mieć trochę dystansu i odwagi, aby zorganizować takie wesele. Gdy wybrana stodoła nie jest na tyle duża by pomieścić wszystkich gości łącznie z całym oporządzeniem również i w tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie wynajem namiotu lub hali namiotowej dostawionej odpowiednio do stodoły, a także udekorowanie jej w tym stylu np. polnymi kwiatami, by jeszcze bardziej podkreślić ten klimat. Jest to również bardzo oryginalny i nietypowy sposób na niepowtarzalne wesele w plenerze.

 

Kiedy zorganizować wesele pod namiotem? – czyli wybór idealnej pory roku

Z pewnością pierwszą myślą każdego od razu było – lato, ewentualnie wiosna. Aczkolwiek nie jest to z pewnością jedyna opcja. W dzisiejszych czasach pełnych nowoczesnej i stale rozwijającej się technologii nikogo nie powinien zdziwić fakt, że można również zorganizować zimowe wesele. Co więcej – jest to równie dobra pora roku, która może nam zapewnić niezwykłą atmosferę oraz otoczenie jak z prawdziwie bajkowego zimowego ogrodu, który dzięki wyborze odpowiedniej hali namiotowej z transparentnymi ścianami i dachem oraz wystroju świecących lampek i świec o zmroku, a także z odpowiednio dopasowaną dekoracją może mieć jeszcze piękniejszy i bardziej zachwycający efekt niż w przypadku standardowych pór roku – lata i wiosny.

Pewnie wielu z Was sobie pomyśli o minusowej temperaturze, lecz i z tym nie ma problemu, gdyż w chłodniejszych porach wykorzystuje się specjalne ogrzewanie gazowe, które posiadają elegancką i klasyczną formę, wyglądającą jak element dekoracyjny hali, lecz jej głównym zadaniem jest ogrzanie hali i zapewnienie, że nawet w odkrytych sukniach i butach nikt nie zmarznie.

Należy również wspomnieć w tym miejscu o upalnych i gorących letnich dniach, które również mogą pokrzyżować i popsuć plany. Lecz nie w tym przypadku –  ściany namiotu można w dowolnym momencie podnieść robiąc tym samym naturalny przepływ powietrza lub wykorzystać do tego celu klimatyzację, która zapewni przyjemny i subtelny chłodek. Warto zaznaczyć, że materiał z którego produkowane są hale i namioty, a dokładniej sufit oraz ściany odbijają promienie słoneczne, więc nie musimy się obawiać nieprzyjemnego efektu szklarni.

Podsumowując…

Wybór idealnego miejsca i okresu na ten wyjątkowy dzień i niezapomnianą uroczystość zależy oczywiście od Was samych, Waszych upodobań i preferencji, a także możliwości. Warto jednak zawsze rozważyć różne opcje i wybrać odpowiednią dla siebie opcję. Pomóc Wam w tym mogą firmy zajmujące się obsługą imprez plenerowych (np. RAJT BIS – www.rajt.pl), którzy po rozmowie z Wami podsuną Wam dobre pomysły, które nie będą kłócić się z Waszymi możliwościami oraz upodobnieniami oraz przybliżą koszta, na które trzeba będzie się nastawić. Warto jednak wziąć tutaj po uwagę, że wspomnienia i atmosfera wesela organizowanego w plenerze pod namiotami, czy też halami namiotowymi jest warta każdej ceny. Ten kto mógł się o tym przekonać, przyzna rację.Jedna odpowiedź do “Bajkowe wesele pod namiotem”

  1. Patrycja pisze:

    Witam, moim zdaniem to bardzo dobry pomysł!