COVID-19: Imprezy plenerowe od 15 maja 2021 luzowanie obostrzeń!

Od 15 maja 2021 roku w ramach odmrażania gospodarki po kolejnej już fali koronawirusa covid-19, będzie można organizować imprezy plenerowe w tym wesela, śluby, komunie, chrzciny, imprezy firmowe czy inne uroczystości w limicie do 25 osób, przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego, m.in. stanowiska do dezynfekcji dłoni, bezpieczne odległości między stolikami oraz limit osób mogących siedzieć przy jednym stoliku.

Fot. Wesele w namiocie RAJT / Wypożyczalnia krzeseł (na zdjęciu krzesła GLAMOUR LOUISE) / Realizacja wesela w plenerze: Darek Zwadowski / Dekoracje: Agnieszka Winnicka i Welcome To The Jungle.

Jak ustalili dziennikarze z radia RMF FM, osoby zaszczepione dwiema dawkami preparatu Moderna, Pfizer, AstraZeneca lub jednodawkową Johnson&Johnson nie będą wliczani w limit osób. Jest to jeszcze informacja nieoficjalna, dlatego wszyscy zainteresowani, powinni zasięgnąć informacji z oficjalnych źródeł.

Jeżeli sytuacja z pandemią covid-19 będzie zmierzała w dobrym kierunku, to od 29 maja 2021 limit gości mogących wziąć udział w imprezach plenerowych zostanie zwiększony do 50 osób. Imprezy będą mogły odbywać się już nie tylko w plenerze, ale także w pomieszczeniach zamkniętych z uwzględnieniem reżimu sanitarnego i wszelkich zasad bezpieczeństwa.Możliwość komentowania została wyłączona.