Jak nie stresować się w dniu ślubu?

Bez względu na to jak długo jesteście ze sobą, jak dobrze się znacie, z jakich powodów bierzecie ślub – emocje idą w górę, więc stres w dniu ślubu pewnie i tak się w którymś momencie pojawi.

Nie koniecznie musi być on związany z samym faktem zawarcia związku małżeńskiego oraz wspólnego życia i całą zmianą życia jaka się z tym wiąże, ale może on objawiać się ze względów bardziej związanych ze samą organizacją ślubu i wesela – czasami aż za bardzo zależy nam, żeby wszystko przebiegło tak jak sobie zaplanujemy, dokładnie punkt po punkcie. Bez względu na to jak dobrą będziemy mięli organizację – zdarzają się sytuacje, na których nie mamy wpływu, ani które możemy przewidzieć. W takich sytuacjach emocje i stres idą w górę…

Jak w tym dniu ograniczyć stres do minimum i cieszyć się tym dniem do ostatniej minuty, nie martwiąc się, że coś pójdzie nie tak? Poznaj nasze triki:

 

Bardzo zestresowana pani młoda w dniu swojego slubu

Zaplanuj i załatw wszystko z dużym wyprzedzeniem czasu, a stres w dniu ślubu nie będzie Ci towarzyszył!

#1 Zadbaj o odpowiednie przygotowanie

Kiedy zadbasz o odpowiednie przygotowanie całej uroczystości, nie zastawiając wszystkiego na ostatnią minutę – uwierzcie, że naprawdę oszczędzicie sobie sporo stresu!

Warto dużo wcześniej sporządzić sobie listę zadań do zrobienia i załatwienia, którą będziecie nosić cały czas przy sobie.

To co zostało już załatwione – powinno być automatycznie wykreślane z listy i wtedy jasno widzicie co zostało zrobione, a co nie. Warto taką listę mieć w portfelu lub w telefonie, który zazwyczaj nosimy cały czas przy sobie. Dlaczego? Ponieważ nie wiemy w jakim momencie może nam się jeszcze coś przypomnieć i będziemy musieli dopisać to do listy, a często jest tak, że jak czegoś od razu nie zapiszemy – to zapominamy o tym, a z pewnością przypomnimy sobie o tym jak będzie już późno…

 

#2 Zrobiłeś/aś listę? To super! Lecz teraz nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę!

Tak jak zostało wspomniane w powyższym pkt #1 warto sporządzić sobie listę rzeczy do załatwienia/zrobienia. Jeżeli jednak nasz zapał na tym się kończy i jesteśmy wyznawcami stwierdzenia „jeszcze jest dużo czasu…”, to wierz mi – ani się nie obrócisz, a czasu zostanie bardzo mało…

By oszczędzić sobie stresu i nerwów oraz cieszyć się z tego wyjątkowego dnia, należy zadbać o wcześniejsze załatwianie rzeczy do zrobienia lub załatwienia ze sporządzonej wcześniej listy, a nie na ostatnią minutę, gdy czas już goni.

Jeżeli załatwiamy coś dużo wcześniej (i nie dotyczy to już tylko organizacji ślubu oraz wesela) mamy w sobie większy spokój wewnętrzny, mamy także więcej czasu na spokojne przemyślenie wszystkiego i sprawdzenie, a także dopilnowanie, czy aby na pewno wszystko jest załatwione tak jak chcemy?  Jeżeli coś nam się jeszcze przypomni – mamy dużo czasu na „domknięcie” sprawy.

 

#3 Nie twórz w głowie niepotrzebnych scenariuszy

Bardzo często młodzi układają sobie scenariusz jak powinna wyglądać uroczystość zaślubin oraz przyjęcie. Niestety w niewielkim procencie wszystko idzie dokładnie po waszej myśli. Skupcie się na tym co dla Was jest najważniejsze, bo to Wasz dzień, a nie będziecie się tym tak stresować.

W przypadku jakiejś niespodzianki lub czegoś co nie było zaplanowane w „scenariuszu” – nie rozstroi oraz wprowadzi Was to w zły nastrój na cały dzień. Weź również to pod uwagę, że nigdy nie da się wszystkiego przewidzieć.

 

#4 Zadbaj o relaks i chwilę dla siebie

Gdy Twoja głowa jest pełna myśli – czy aby na pewno wszystko jest gotowe? – automatycznie zaczynasz się stresować. Przed ślubem zadbajcie o chwile spokoju, poświećcie się zajęciom, które was odstresują i zrelaksują.

Wielu osobom pomagają medytacje, głębokie wdechy i wydechy, ćwiczenia fizyczne, wizyty w gabinecie kosmetycznym lub w salonie fryzjerskim, joga – są to techniki, które na pewno spowodują u Was komfort psychiczny.

Nie zostawiajcie sobie na kilka dni przed roboty typu – przygotowanie winietek, nalepek na alkohol lub pakowanie prezentów dla gości weselnych. Są to praco i czaso-chłonne zajęcia, po co się nimi przejmować na kilka dni przed tak ważnym dniem?

 

#5 Daj sobie pomóc…

Jeżeli jesteś osobą bardzo zabieganą, zapracowaną lub wiesz, że Twoją domeną nie jest zajmowanie się takimi rzeczami, które automatycznie powoduje u Ciebie histeryczny stan – zleć zorganizowanie ślubu lub wesela firmie lub konsultantowi ślubnemu, który w tym się specjalizuje, a całym myśleniem, załatwianiem oraz wykonawstwem zajmie się tabun ludzi, by zapiąć wszystko na ostatni guzik oraz tak, by ten dzień został na długo w Waszej pamięci…
Nawet jeżeli będzie jakaś sytuacja kryzysowa – specjaliści Ci powinni się tym zająć w taki sposób, że Wy nawet nie zauważycie, że coś było „nie tak”.Jedna odpowiedź do “Jak nie stresować się w dniu ślubu?”

  1. Newsy Polska pisze:

    Nie wiem czy wiesz ale tworzysz bardzo ciekawe i inspirujące treści. Trzymaj dalej tak wysoki poziom 🙂