O czym należy pamiętać organizując wesele pod halami namiotowymi?

Wymienione poniżej kwestie to podstawowe i główne sprawy o których należy pamiętać i o które należy zadbać biorąc się za organizowanie wesela plenerowego, w przypadku którego wynajem hal namiotowych jest na najpopularniejszym rozwiązaniem.

Hale namiotowe bowiem są opcją najtańszą, najlepszą i najbardziej funkcjonalną alternatywą. Ponadto przy odpowiednim dostosowaniu ich do motywu przewodniego wesela – najbardziej zachwycającą i urokliwą opcją wesela, a nawet ślubu. Aby „nie zaliczyć żadnej wpadki” zapoznaj się z naszymi poradami!

 

Aspekty o których należy pamiętać organizując wesele pod halami namiotowymi to:

 

 • Parkiet do tańca

Jeżeli zabieracie się za wynajem namiotów bankietowych – uprzedźcie wcześniej organizatorów, czy też ekipę montującą konstrukcję namiotu o tym, ile gości weselnych będzie uczestniczyło w uroczystości weselnej oraz takimi detalami jak chociażby oprawa muzyczna – czy będzie zespół, DJ? Ile miejsca będzie im potrzebne do rozstawienia swojego sprzętu. Pozwoli to na odpowiednie dostosowanie miejsca pod ten cel oraz przygotowanie odpowiedniego parkietu, aby zapewnić wystarczająco dużo przestrzeni do zabawy, a także na przygotowanie podwyższenia dla zespołu, by dźwięk był bardziej wyrazisty i równomiernie się rozchodził po przestrzeni. Warto także wcześniej przeanalizować rozkład stolików, przestrzeni cateringowej oraz innych elementów, które sobie życzycie by znajdowały się w hali namiotowej lub namiocie.

 

 • Miejsca siedzące i stoły

Firmy oferujące wynajem hal namiotowych w swojej ofercie z reguły posiadają także ich wyposażenie oraz artykuły dekoracyjne, lecz nie jest ono zazwyczaj wliczone w sam wynajem. Chyba, że skorzystało się z różnych pakietów, które to przewidują. Niestety w tym przypadku istotne jest już w miarę możliwości pewne określenie ilu gości się spodziewamy. Chodzi tu nie tylko o to, aby nie zabrakło miejsc lub żeby nie narażać się na większe koszty wynajmując ich na wszelki wypadek więcej, które nie potrzebnie będą stały puste i zajmowały miejsce – ważne też jest to dlatego, aby zaplanować funkcjonalne i zarazem efektowne ich ułożenie oraz wybranie odpowiedniej wielkości hali lub namiotu, które je bez problemu pomieści. Nawiązując do artykułów dekoracyjnych – nie zapomnijcie o obrusach i pokryciach na krzesła, które nadadzą odpowiedni ton i styl tej uroczystości, które również trzeba wynająć.

 

 • Catering oraz wyposażenie i zastawa

Jeżeli nie korzystacie z usług firm zajmujących się kompleksową organizację imprez plenerowych, o ten zakres również musicie zadbać osobiście. Koniecznie upewnijcie się, aby firma cateringowa którą planujecie zaangażować, miała wprawę w obsłudze cateringowej imprez plenerowych i zapewni Was, że wszystkie posiłki będą trafiały na stoły odpowiednio ciepłe, świeże i efektownie podane. Oczywiście o wynajmie zastawy stołowej, talerzach, sztućcach i szklankach wspominać nie musimy. Najlepsza w tym przypadku okazać się może firma, która oprócz jedzenia sama zapewni również i te elementy.

 

 • Dekoracja weselna namiotów i hal namiotowych

Pięknie udekorowane hale namiotowe na wesele w plenerze

źródło: Rajt.pl

Ten punkt jest indywidualną kwestią. Możecie zdecydować się na samodzielne udekorowanie lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy czy też florystyki. Jeżeli chcecie, aby przypominały dzieło sztuki i zapierały dech w piersiach gości i utrzymały się długi czas w nienaruszonej i niezmiennej formie – polecamy usługi profesjonalnych firm.

Dzięki temu mamy też duży problem z głowy i możemy być pewni, że wszystko będzie tak jak należy. Natomiast jeżeli chcemy pokazać swoją inwencję twórczą, czeka nas nie lada wyzwanie i dużo pracy, chociaż może teraz wydawać się to niedorzeczne.

 

 • Zapewnienie komfortu gościom weselnych

Zapraszając gości warto wspomnieć, że wesele i/lub ślub odbędzie się w plenerze, aby goście byli nastawieni na niektóre rzeczy i odpowiednio się do nich przygotowali. Kobiety, które lubią wysokie obcasy i drogie buty z pewnością ucieszą się, gdy wcześniej zostaną poinformowane, że czeka ich przeprawa przez trawę 😉 Jest ku temu także rozwiązanie – zapewnienie odpowiedniego podjazdu do hali namiotowej w której wesele się odbędzie, lecz wiąże się to także z dodatkowym kosztem.

Warto również, abyście zadbali o środki, które odstraszają skutecznie owady, które w przypadku lata/wiosny potrafią zepsuć atmosferę. Pomyślcie również o osobach palących, aby mieli wyznaczoną, ale komfortową strefę, gdzie mogą zrelaksować się paląc papierosa, zarazem nie buchając dymem w okolicy namiotu na gości, którzy sobie tego nie życzą. Oraz najważniejsze – toalety. Jeżeli wybieracie miejsce oddalone od pomieszczeń, gdzie są dostępne toalety, należy skorzystać z firmy, która dysponuje godziwym ekwipunkiem.

 

Reasumując…

To tylko nieliczne kwestie o których koniecznie musicie pamiętać organizując imprezę plenerową. Sami pewnie zauważaliście, że jest co ogarniać, dlatego czasami warto zastanowić się, czy nie przydałaby się nam pomoc profesjonalnej firmy zajmującej się organizacją imprez plenerowych lub wedding planer’a, który zajmie się tymi sprawami za nas. Oczywiście liczyć się trzeba z dodatkowym kosztem za taką usługę, aczkolwiek w większości przypadków jest to naprawdę najlepsze wyjście z sytuacji. Może się także okazać, że koszty wynikające z samodzielnej organizacji będą porównywalne, gdyż my – niezajmujący się tym na co dzień, nie mamy takiej wprawy i doświadczenia, a także znajomości, przez co za niektóre rzeczy zapłacimy dużo więcej niż załatwiłaby nam to firma bądź konsultantka ślubna. Lecz decyzję o tym czy warto, czy nie – zostawiamy Wam.

 

Ile kosztuje wesele pod halami namiotowymi?

Ogólnie wesele i ślub to nie należy do tanich rozrywek. I nie ma tu znaczenia czy będziemy organizowali ją w domu, w sali gościnnej, restauracji czy też w plenerze. Wszystko zależy od firmy, od miejsca w którym chcemy zorganizować imprezę, ilu gości będzie uczestniczyło w uroczystości, jakie dekoracje zastosujemy, jaki catering przygotujemy, alkohol, itp.

Po zliczeniu tego wszystkiego może okazać się, że koszt będzie porównywalny do wesela organizowanego w restauracji lub domu weselnym, lecz z pewnością nie da się na pieniądze przeliczyć wspomnienia, które zostaną po weselu organizowanym w plenerze, pod namiotami w otoczeniu przepięknej natury.2 odpowiedzi na “O czym należy pamiętać organizując wesele pod halami namiotowymi?”

 1. Moni pisze:

  Dzięki, porady te bardzo mi się przydadzą!

 2. Patrycja pisze:

  Witam, takie wesele to fajny pomysł 🙂 Dużo organizacji ale moim zdaniem warto 🙂