Wesele jesienią lub zimą – 3 istotne kwestie, o których musisz pamiętać!

Planujecie swój ślub w okresie jesienno-zimowym? To super! Organizacja ślubu i wesela w tym okresie jest znacznie mniej popularna, jednak może być równie piękna i oryginalna. Musisz po prostu pamiętać o kilku istotnych kwestiach, w innym przypadku Twoja impreza weselna może okazać się klapą.

Sezon zimowy w większości przypadków zniechęca, a nawet odstrasza młode pary przed planowaniem w tym okresie swojego jednego z najważniejszych dni w życiu. Główną przeszkodą – jak twierdzą młodzi, okazuje się być strach przed brzydką pogodą, ponurą atmosferą, problem z doborem odpowiedniej garderoby i inne tego typu wątpliwości.

Lecz czy na pewno należy obawiać się tych problemów? Czy okres wiosenno-letni daje nam większą gwarancję powodzenia? Szansę na ładniejszą pogodę i bardziej klimatyczną atmosferę? Niekoniecznie! Poniżej podpowiadamy o kilku ważnych kwestiach związanych z organizacją uroczystości ślubno – weselnych, które zagwarantują piękny, niezapomniany i romantyczny dzień.

 

1# Komfortowa temperatura

Trzeba pamiętać, że jesienią i zimą temperatura może płatać figle. Były już czasy, gdy w środku października mieliśmy prawdziwie letnie temperatury, jak i bardzo niskie, typowo zimowe. Klimat w naszym kraju jest bardzo zróżnicowany, szczególnie trzeba mieć na uwadze to, że wieczorami temperatury potrafią być znacznie niższe, więc musisz zapewnić komfortową temperaturę zarówno w kościele, jak i na sali tak, aby gościom było ciepło i przytulnie.

O dodatkowym ogrzewaniu należy także pamiętać, gdy planujemy zorganizować wesele w plenerze letnią lub wczesno-jesienną porą – czasami wieczory w środku lata potrafią być naprawdę chłodne. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem będą promienniki grzewcze lub inne, tego typu mobilne rozwiązania. Fajnym pomysłem jest też rozdawanie wieczorem ciepłych, przytulnych koców, szczególnie osobom nietańczącym.

Jeżeli mowa już o temperaturach, chcielibyśmy wspomnieć również o odpowiedniej temperaturze serwowanych posiłków, szczególnie jak jest to np. wesele plenerowe wczesną jesienią. Warto dogadać się z managerem restauracji lub firmy cartingowej, aby posiłki były podawane na ogrzanych paterach, aby nie wystygły jeszcze przed ich konsumpcją.

Gości można również ogrzać po ceremonii ślubnej poprzez serwowanie ciepłych napoi, np. gorąca czekolada, grzane wino lub piwo czy też herbata z rumem. Dzięki temu wprowadzimy gości w przytulny, nieco świąteczny nastrój. Dodatkowych, rozgrzewających endorfin zapewnimy gościom, gdy w menu znajdą się potrawy przyprawione rozgrzewającymi, nawet lekko ostrymi przyprawami oraz ostatnio bardzo modnym na weselach – czekoladowym bufetem.

Gorąca herbata z rumem, pomarańczą, czekoladą i przyprawami

#2 Strój

Jeżeli chodzi o strój Pana Młodego – raczej nie będzie problemu. Wystarczy marynarka, a w zimowe dni elegancki płaszcz, który można wykorzystać po ślubie wielokrotnie. Jeżeli chodzi o Panią Młodą – to bardzo modne w tym jak i przyszłym sezonie są żakiety, kardigany lub efektowne mufki oraz bardzo ciepłe etole. Pani młoda może również do kościoła ubrać kozaki lub botki, niekoniecznie w białym kolorze. Jak sukienka jest długa, sprawdzą się także te w kolorze szarości, tym bardziej jeżeli dodatki są w kolorze srebra. Dzięki temu, buty będzie można wykorzystać także na co dzień. Na sali Pani Młoda może już je zamienić na półbuty.

#3 Dekoracje i oświetlenie

Chcesz aby Twój ślub i wesele jesienią czy też zimą było magiczne? Podkreśl to tematycznymi dekoracjami i nastrojowym oświetleniem. Ciepłe kolory, klimatyczne dekoracje oraz duża ilość świec nadająca niepowtarzalny klimat, przytulność i romantyczny charakter – tego nie osiągniesz wiosną ani latem, więc skorzystaj z tych możliwości!

Śnieżynka z lodu - ozdoba świąteczna

Najlepiej postawić na ciepłe kolory, zarówno w dekoracjach, jak i oświetleniu, które pozytywnie wpłynie na gości. Jesienią możesz bazować na kolorach ziemi – złotem, kojarzącym się z prawdziwą złotą polską jesienią. Możesz wykorzystać do dekoracji liście oraz sezonowe owoce.

Świece i latarenka w zimowym wydaniu.Zimą z kolei postaw na kolory czerwieni i zieleni, a dekoracją niech będą motywy świąteczne. Plusem zawierania związku małżeńskiego w okresie Świąt Bożego narodzenia będzie już pięknie i świątecznie udekorowany kościół, więc oszczędzicie na tym pewną sumę pieniędzy.

Wystarczy dodać małe, skromne stroiki z gałązki choinki w połączeniu ze wstążką i np. bombką, które przypniemy na co drugą ławkę, wzdłuż ołtarza postawimy świece w smukłych wazonach – nastrojowy klimat gwarantowany!

Choinka Bożonarodzeniowa z lampkami

Do kościoła i na sale możecie przyjechać saniami z zaprzęgiem konnym, co z pewnością zaskoczy gości i podkreśli klimat.

Ślub i wesele zimą – zalety:

  • nie ma problemu z wyborem zarówno daty ślubu, jak i sali weselej. Można również przebierać w ofertach kamerzystów, zespołów, DJ-ów, fotografów, firm cateringowych, itd.;
  • niższe ceny usług. Właściciele sal weselnych mają w tym okresie przestój, więc aby zapewnić sobie płynność finansową, obniżają ceny nawet o 40% za te same zestawy co w okresie letnim! Na zniżki z pewnością możemy liczyć także u fotografów, DJ-ów, zespołów, itp.;
  • niepowtarzalny, romantyczny klimat oraz nastrój, który zapewnią świece oraz licznego rodzaju oświetlenie – dzień jest krótszy w związku z tym atmosfera jest utrzymywana praktycznie przez cały ten czas;
  • oryginalne dekoracje;
  • brak problemów związanych z upałami, utrzymaniem świeżości potraw, rozpływającym się makijażem, itp.;
  • oryginalne pomysły na sesje zdjęciowe;
  • większa gwarancja pogody – może zabrzmi to dziwne, ale planując w tym okresie uroczystość, z góry nastawiamy się na trudne warunki atmosferyczne, z góry dobrze się do nich przygotowując. W okresie tym też nie ma aż tak dużych zawirowań, jak w okresie letnim.

Ślub i wesele zimą – wady:

  • chłód, a nawet mróz;
  • możliwość opadów deszczu i śniegu – możliwe problemu z dojazdem do kościoła, domu weselnego.
  • dodatkowe wydatki na cieplejszy ubiór.


Możliwość komentowania została wyłączona.