Zwiększająca się popularność imprez plenerowych w Polsce

Co ma wpływ na zwiększającą się popularność imprez plenerowych w Polsce? Czy np. wesela i śluby organizowane na świeżym powietrzu za klika lat będą standardem, a sztampowe sale restauracyjne i domy weselne to będzie już przeżytek?

Zobacz jakie imprezy plenerowe cieszą się obecnie największą popularnością!

 

Najpopularniejsze imprezy plenerowe:

Śluby i wesela:

Popularność urządzania wesel oraz ślubów w plenerze, podczas których najczęściej wykorzystuje się wynajem namiotów bankietowych przyszła do nas z USA. Częstokroć kojarzą się nam one ze scenami z amerykańskich filmów.

W Polsce w ostatnich latach forma wesel i ślubów plenerowych również bardzo zyskała na popularności. Piękny i oryginalny wystrój hal namiotowych czy namiotów bankietowych w pięknym otoczeniu zieleni, kwiatów i drzew, a nawet jezior przy dodatkowym wyposażeniu w elementy takie jak czerwony dywan będą perfekcyjną scenerią dla tego rodzaju uroczystości.

Pięknie udekorowane hale namiotowe na wesele w plenerze

źródło: Rajt.pl

Są również minusy takiej formy – mianowicie koszt. Uroczystości organizowane pod namiotem w porównaniu do tradycyjnych wesel i ślubów bywają zazwyczaj droższe, lecz nie zawsze – zależy to od wielu czynników, każdy przypadek jest inny.

Generalnie jest tak, że często trzeba pokryć dodatkowe koszty. Są to obok wynajmu namiotu bankietowego również inne kwestie, o których nie można zapomnieć organizując wesele plenerowe, np. wynajem podłogi, parkietu, elementów wyposażających namioty, elementy dekoracyjne, stoły, krzesła, itp. Co więcej – trzeba zamówić firmę cateringową, która dostarczy całą zastawę wraz z jedzeniem i piciem. Ponadto w przypadku, gdy uroczystość organizowana jest na polanie trzeba w pierwszej kolejności pomyśleć o zamówieniu specjalnego generatora prądu. Jeżeli planujemy swój ślub czy wesele w miesiącach chłodnych również nie stoi nam na przeszkodzie odprawienie go w plenerze, ponieważ hale namiotowe czy namioty są do tego odpowiednio przystosowane. Trzeba jednak liczyć się z dodatkowym kosztem wyposażenia ich w specjalne ogrzewnice.

 

Jak zminimalizować koszty wesela plenerowego?

Jeżeli mimo to w dalszym ciągu naszym marzeniem jest zorganizowanie imprezy plenerowej, a chcemy zrobić to mniejszym kosztem, pozostaje nam wówczas wtedy postawienie wynajętego namiotu na terenie np. restauracyjnego ogrodu. Ucinamy tym sposobem dodatkowe koszta takie jak pociągnięcie prądu, wynajęcie firmy cateringowej (możemy skorzystać z oferty restauracji), nie trzeba wtedy też tworzyć specjalnej przestrzeni cateringowej. Restauracja może także nam udostępnić takie wyposażenie jak zastawy oraz stoły i krzesła, dekoracje oraz inne elementy wyposażające. Odpadają tu także koszta zamówienia i zamontowania specjalnych ubikacji i łazienek, gdyż można wtedy skorzystać z restauracyjnych.

Należy jednak wziąć pod uwagę więcej aspektów, które wpływają na cenę organizacji standardowego wesela na sali restauracyjnej, a tych w przypadku wesela plenerowego. Jak już wspomnieliśmy – nie zawsze jest tak, że wesele plenerowe wychodzi drożej – zależy od tego wiele kwestii i indywidualnych oczekiwań młodej pary. Więc jeżeli marzysz o takim weselu – nie skreślaj go z góry z powodu kosztów. Zainteresuj się, popytaj i podsumuj koszta i wtedy podejmij ostateczną decyzję, a może się okazać, że będzie dużo tańsze niż wynajem domu weselnego.

 

Imprezy firmowe:

Impreza firmowa firmy Castrol - hale namiotwe firmy RAJT BIS wykorzystane w imprezie plenerowej

Targi InterCars 2013 – hale namiotowe – realizacja: RAJT.pl

W związku z rosnącą popularnością imprez plenerowych w Polsce, zatrzęsienie miały także firmy zajmujące się produkcją oraz wynajmem hal namiotowych i namiotów, które na przestrzeni ostatnich lat znacznie podwyższyły jakość i standard oferowanych produktów i usług.

Posiadają one specjalnie dostosowane hale i namioty z przepięknymi dekoracjami tkaninowymi sufitów i bocznych ścian namiotu. Ze względu na kapryśną pogodę w Polsce, firmy te dostosowały do nich bardzo funkcjonalne promienniki gazowe, które nawet w chłodnych i zimowych porach roku pozwolą nam na cieszenie się imprezą plenerową. A taka impreza plenerowa w zimie w otoczeniu pięknie ośnieżonego ogrodu przy odpowiedniej dekoracji świetlnej to widok naprawdę zapierający dech w piersiach.

Namioty bankietowe, które wykorzystywane są do imprez plenerowych są niezwykle trwałe, wytrzymałe i stabilne. Kształt, formę i wielkość można dostosować do warunków i ilości uczestników, ponieważ posiadają z reguły budowę modułową. Mogą być one szczelnie zamknięte z każdej strony, dlatego silny deszcz i wiatr to żaden problem. Zainstalowane są na stabilnej drewnianej podłodze lub parkiecie, który dodatkowo można wyścielić różnego rodzaju podłogami zgodnymi z charakterem i kolorystyką zaplanowaną na to wydarzenie. Sama dekoracja hal i namiotów nie ma ograniczeń. Możemy wystylizować go jak tylko chcemy i zazwyczaj nie ma tu żadnych ograniczeń.

 

Jak zorganizować imprezę plenerową?

Zorganizować niezapomnianą imprezę plenerową to nie lada wyzwanie. Nie każdy też nadaje się do wykonania tego jakże odpowiedzialnego zadania. Jest wiele spraw oraz rzeczy, które trzeba załatwić i które trzeba zapiąć na ostatni guzik, a co zgroza nie dopuszczalne jest zapomnieć o nich!

Wesele plenerowe zorganizowane przez firmę RAJT BIS

Wynajem hal namiotowych i namiotów bankietowych & Kompleksowa organizacja imprez plenerowych – RAJT.pl

W tym dość skomplikowanym zadaniu mogą pomóc nam specjalne firmy lub osoby, które chętnie podejmą się zadania obsługi  i organizacji takich imprez, ponieważ mają w tym ogromną praktykę oraz doświadczenie, a także które współpracują z różnymi innymi firmami, co zapewni niższe koszta niż jakbyśmy mieli załatwiać to i owo na własną rękę.

Mogą one nam załatwić np. rabaty na wynajem namiotów, catering, czy usługi dekory-stek i florystek.
Oczywiście usługi zorganizowania imprezy plenerowej są odpłatne, aczkolwiek rabaty, które mogą załatwić nam te firmy z pewnością pokryją te koszty, a możemy być pewni, że impreza zorganizowana profesjonalnie pod czujnym okiem profesjonalistów będzie zapięta na ostatni guzik, a my nie będziemy musieli się wstydzić, że coś wyszło nie tak.Możliwość komentowania została wyłączona.