Oryginalne i nietypowe trendy ślubno – weselne na 2016 rok

Już pierwszy kwartał nowego roku za nami, co by tu pisać, czas leci nieubłaganie! Większa część z Was, która bierze ślub w 2016 roku, z pewnością ma już większą cześć spraw zaplanowaną, jednak dla tych, co nie boją się zmian na „ostatni dzwonek”, zachęcamy do zapoznania się z wyłowionymi przez nas najbardziej nietypowymi, aczkolwiek oryginalnymi pomysłami i trendami ślubno – weselnymi na 2016.

 

#1 Przemówienia

Zazwyczaj przebieg ślubu kościelnego jest tradycyjną ceremonią, nie różniącą się niczym innym od każdej innej ceremonii ślubnej. Aby nieco ją przełamać i nadać jej unikalnego i bardziej podniosłego charakteru, warto porozmawiać z księdzem, czy w trakcie ślubu możecie – Ty i Twój przyszły małżonek – wygłosić krótkie przemówienie, kilka zdań, które chcielibyście powiedzieć ukochanej osobie, w tak ważnym dla Was dniu.

Jeżeli ksiądz się nie zgodzi (niestety w większości przypadków możecie spotkać się z odmową), to z pomocą przychodzi tzw. ceremonia przed mistrzem ceremonii – trend, który przyszedł do nas z zachodu.

Można by pomyśleć, ale po co? Z pewnością usłyszenie i wypowiedzenie kilku ważnych słów ukochanej osobie, płynących prosto z serca na pewno sprawi, że będzie to dla Was niezapomniany ślub. Prawdopodobnie chwilę tą zapamiętacie na długo, znacznie dłużej niż składaną tradycyjną przysięgę. Z pewnością będzie zarówno trochę śmiechu, ale także i chwile wzruszenia.

#2 Niebanalne sesje ślubne w nietypowych miejscach

A jakby tak zorganizować po ceremonii ślubnej zwariowaną sesję zdjęciową na środku ulicy lub w innym nietypowym miejscu razem z gośćmi? Nie chodzi tutaj o ładne ustawienia i półgodzinne przygotowywania do zdjęcia, tylko szybkie, spontaniczne sety, np. na pasach jezdni.

Może nie jest to zamiennik tradycyjnej ślubnej sesji zdjęciowej, ale ciekawy dodatek, jej urozmaicenie.

Z pewnością nie wszyscy będą chcieli w niej uczestniczyć, ale młodzi goście z pewnością pójdą na ten pomysł. Gwarantujemy, że zdjęcia te będą jedne z Waszych ulubionych 😉

 

#3 Trochę kontrowersyjne odwrócenie ról

Nieco szalone, czasami niemożliwe do zrealizowania, ale z pewnością oryginalne…. odwrócenie ról. Jest to dla niektórych zbyt ekstremalne. Przypuszczamy, że w większości przypadków to Pan młody nie zgodzi się na zamianę ról, ale warto spróbować i go namówić – zaskoczone i roześmiane miny gości gwarantowane! 🙂

W tradycyjnej wersji to Pan młody przenosi świeżo upieczoną małżonkę przez próg, w „nowej” wersji – to Pani młoda przejmuje inicjatywę – dziwne, ale trzeba przyznać, że oryginalne. No i z pewnością nie jest to dobry pomysł, gdy Panna młoda w porównaniu do Pana młodego jest zdecydowanie mniejszych gabarytów.

Jeżeli powyższy pomysł nie wchodzi w rachubę, to może warto odwrócić rolę podczas tańca / pierwszego tańca, w jakże spektakularnym momencie, gdy przy obrocie – w tradycyjnej wersji – mężczyzna wiesza sobie małżonkę przez ramię, aby ją ucałować, niech w nowej wersji to Pani młoda przewiesi i ucałuje męża.

 

#4 Chillout podczas wesela

Strefa chilout na weselu plenerowym obok namiotu weselnego

fot. realizacja www.rajt.pl

Absolutnym hitem wesel 2016 jest wydzielenie odrębnych stref chilloutowych, w których dominują wygodne fotele, pufy, a nawet szezlongi, na których zmęczeni tańcami, muzyką i gwarem goście z drinkiem w ręku, mogą się wygodnie rozsiądź i złapać oddech na nową dawkę szaleństwa i degustacji wykwintnych dań.

Wręcz idealnie, gdy strefa ta wydzielona jest na świeżym powietrzu.

Efektowna strefa chilout pod namiotem na weselu plenerowym

fot. realizacja www.rajt.pl

O tyle, o ile wydzielenie odrębnych stref chilloutowych w standardowych restauracjach i domach weselnych może okazać się trudne, to w przypadku wesel w namiocie – wydzielenie strefy chilloutowej na świeżym powietrzu, już nie powinno stanowić problemu, np. pod ładnym namiotem, w niewielkiej oddali od głównego namiotu, w której odbywa się główna impreza.

Cisza, spokój, a jednak dalej jesteśmy na przyjęciu. Goście z pewnością będą tym pomysłem zachwyceni!

 

#5 Metalicznie i na bogato

Najmodniejsze, metaliczne dodatki na ślub i weseleJeszcze do niedawna, nie tylko w dekoracjach ślubno – weselnych, dodatki metaliczne były przyjmowane jako tani kicz i kompletne bezguście.

Jednak już od kliku sezonów, również w modzie obserwujemy szał na wykorzystanie metalicznych dodatków, najlepiej jak są w kolorze srebrnym i/lub złotym. Ba, dopuszczane jest także łączenie tych dwóch kolorów razem, co jeszcze parę lat wstecz uważane było za faux pas 😉

Gdzie możemy poszaleć z efektem metalicznym? Wszędzie. Najczęściej decydujemy się na kolory metaliczne w dodatkach, takich jak: obrusy, pokrowce na krzesła, zastawa, świece, serwety, paski, buty, ozdoby na włosy, krawaty, dekoracje na stołach.

 

#6 Kwiaty, owoce, a może zioła?

Jakie dekoracje są hitem 2016? Już podpowiadamy:

Otóż dla osób ceniących klasykę – kwiaty, a mianowicie bukiety składające się z różnych kwiatów w tej samej kolorystyce, lecz w różnych jej tonacjach, a nawet fakturach. Najlepiej jak kwiaty są dopiero na etapie kwitnięcia – nierozwinięte pąki są najmodniejsze w tym sezonie! Należy zwrócić uwagę na to, aby ta sama kolorystyka, w której występuje bukiet, gościła także w innych elementach wystroju.

Dla bardziej oryginalnych, lubiących łamać stereotypy – owoce i warzywa. W szczególności idealny pomysł, gdy wasze wesele jest w klimacie rustykalnym lub wiejskim, idealnie wpisujące się w styl wesela plenerowego.
Jednak aby kompozycje dekoracyjne z owoców i warzyw powaliły gości na kolana – warto poszukać dobrej florystyki, wtedy sami przekonacie się, że z owoców i warzyw można zrobić dzieło sztuki. Owoce i warzywa mogą stanowić nie tylko dekorację stołów i bufetów, lecz nawet girland.

Inną dość nietypową dekoracją są rośliny, różnego rodzaju gałęzie np. magnolii, jabłoni, dekoracyjne liście, kwiaty doniczkowe, a nawet drzewka i świeże zioła w doniczkach. Może szokujące, ale uwierzcie – efektowne.

 

#7 Oświetlenie

Z pewnością wiele z Was wie, jak ważną rolę odgrywa oświetlenie. Oświetleniem w sekundę możemy zmienić atmosferę, a ta jak wiadomo, na ślubie i weselu ma ogromne znaczenie.

W 2016 roku nie ma granic i rzeczy niemożliwych, także w oświetleniu dekoracyjnym.
O tyle, o ile w salach restauracyjnych nie zawsze mamy możliwość wpłynięcia na dekoracje i musimy dostosować się do obecnych, o tyle podczas wesel plenerowych, mamy już całkowicie wolną rękę, nie tylko do dekoracji, ale każdego elementu.

W 2016 bez względu na to, w jakim stylu planujecie wesele – możecie łączyć różne style.

Nowoczesne, bogate i efektowne żyrandole kojarzące się z luksusem łączyć wraz ze zwykłymi, tradycyjnymi sznurami ze zwykłych żarówek, które tworzą absolutnie efektowną dekorację.

 

#8 Przeciwieństwo się przyciąga.

Dla zwariowanych, lubiących nietypowy, indywidualny styl, mających często problem ze zdecydowaniem się na konkretny styl – jest udekorowanie każdego stołu w innym stylu. Taki „kontrolowany chaos” potrafi wyglądać całkiem efektownie. Oczywiście sprawdzi się to tylko w przypadku stolików wolno stojących – np. okrągłych bądź kwadratowych. Stoły mogą wyglądać jak z powiedzenia: 'każdy z innej parafii” lub niby inne, ale jednak z tej samej bajki – wybór należy do Was.

To tyle z trendów 2016, które wg nas wydają się nietypowe, czasami lekko kontrowersyjne, ale na pewno sprawią, że będzie dla Was wyjątkowe. Wiadomo, nie w każdy gust traficie, jednak pamiętajcie – to Wam najbardziej ma się podobać!Możliwość komentowania została wyłączona.